Kantoni Le Raincy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Raincy
Canton du Raincy
—  kanton  —
Koordinatat nuk gjenden ose janë jashtë mbulimit të hartës (Franca )
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Le Raincy
Kryeqëndra Le Raincy
Statistika dhe Territori
Koordinatat 2°31′V 48°54′L / 2.52°V 48.9°L / 2.52; 48.9 (Kantoni Le Raincy)Koordinatat: 2°31′V 48°54′L / 2.52°V 48.9°L / 2.52; 48.9 (Kantoni Le Raincy)
Sipërfaqja 6,19 km2
Popullsia 43.771 banorë 2009
Dendësia 7.071,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9324

Kantoni Le Raincy (frëngjisht: Canton du Raincy) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Raincy. Ka sipërfaqe 6.19km2 dhe popullsi 43771 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Raincy aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]