Kantoni Les Pavillons-sous-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Les Pavillons-sous-Bois
Canton des Pavillons-sous-Bois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Les Pavillons-sous-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2,92 km2
Popullsia 21.226 banorë 2009
Dendësia 7.269,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9322

Kantoni Les Pavillons-sous-Bois (frëngjisht: Canton des Pavillons-sous-Bois) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Les Pavillons-sous-Bois. Ka sipërfaqe 2.92km2 dhe popullsi 21226 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Les Pavillons-sous-Bois aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]