Kantoni Le Blanc-Mesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Blanc-Mesnil
Canton du Blanc-Mesnil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Raincy
Kryeqëndra Le Blanc-Mesnil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Lartësia 0 0 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Sipërfaqja 8,05 km2
Popullsia 51.106 banorë 2009
Dendësia 6.348,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9306

Kantoni Le Blanc-Mesnil (frëngjisht: Canton du Blanc-Mesnil) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Blanc-Mesnil. Ka sipërfaqe 8.05km2 dhe popullsi 51106 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Blanc-Mesnil aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]