Kantoni Rosny-sous-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rosny-sous-Bois
Canton de Rosny-sous-Bois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Rosny-sous-Bois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 5,91 km2
Popullsia 40.867 banorë 2009
Dendësia 6.914,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9326

Kantoni Rosny-sous-Bois (frëngjisht: Canton de Rosny-sous-Bois) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rosny-sous-Bois. Ka sipërfaqe 5.91km2 dhe popullsi 40867 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rosny-sous-Bois aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]