Kantoni Aubervilliers-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aubervilliers-Ouest
Canton d'Aubervilliers-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Saint-Denis
Kryeqëndra Aubervilliers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Lartësia 0 0 m (Gabim shprehjeje: Numër i papritur)
Popullsia 33.724 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9302

Kantoni Aubervilliers-Ouest (frëngjisht: Canton d'Aubervilliers-Ouest) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubervilliers. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 33724 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aubervilliers-Ouest aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]