Kantoni Montreuil-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Montreuil-Est
Canton de Montreuil-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-Saint-Denis
Arrondissement Bobigny
Kryeqëndra Montreuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 35.337 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9316

Kantoni Montreuil-Est (frëngjisht: Canton de Montreuil-Est) është një kantondepartamentin Seine-Saint-Denis, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montreuil. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 35337 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Montreuil-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]