Kantoni L'Arbresle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Arbresle
Canton de L'Arbresle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra L'Arbresle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 165,28 km2
Popullsia 37.993 banorë 2009
Dendësia 229,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6903

Kantoni L'Arbresle (frëngjisht: Canton de L'Arbresle) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Arbresle. Ka sipërfaqe 165.28km2 dhe popullsi 37993 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Arbresle aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]