Kantoni Lamure-sur-Azergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lamure-sur-Azergues
Canton de Lamure-sur-Azergues
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kryeqëndra Lamure-sur-Azergues
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,84 km2
Popullsia 6.720 banorë 2009
Dendësia 37,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6909

Kantoni Lamure-sur-Azergues (frëngjisht: Canton de Lamure-sur-Azergues) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lamure-sur-Azergues. Ka sipërfaqe 180.84km2 dhe popullsi 6720 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lamure-sur-Azergues aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]