Kantoni Lyon-VIII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lyon-VIII
Canton de Lyon-VIII
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Lyon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1,96 km2
Popullsia 33.388 banorë 2008
Dendësia 17.034,69 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6919

Kantoni Lyon-VIII (frëngjisht: Canton de Lyon-VIII) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lyon. Ka sipërfaqe 1.96km2 dhe popullsi 33388 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lyon-VIII aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]