Kantoni Oullins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Oullins
Canton d'Oullins
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Oullins
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,4 km2
Popullsia 25.652 banorë 2009
Dendësia 5.830 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6940

Kantoni Oullins (frëngjisht: Canton d'Oullins) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oullins. Ka sipërfaqe 4.4km2 dhe popullsi 25652 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oullins aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]