Jump to content

Kantoni Le Bois-d'Oingt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Le Bois-d'Oingt
kanton
Popullsia
 • Gjithsej16.100

Kantoni Le Bois-d'Oingt (frëngjisht: Canton du Bois-d'Oingt) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Auvergne-Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Bois-d'Oingt. Ka sipërfaqe 146.86km2 dhe popullsi 16100 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Bois-d'Oingt aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]