Kantoni Thizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Thizy
Canton de Thizy-les-Bourgs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kryeqëndra Thizy-les-Bourgs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 83,46 km2
Popullsia 11.768 banorë 2007
Dendësia 141 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6930

Kantoni Thizy (frëngjisht: Canton de Thizy) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Thizy-les-Bourgs. Ka sipërfaqe 83.46km2 dhe popullsi 11768 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Thizy aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]