Jump to content

Kantoni Vénissieux-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Vénissieux-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej28.117

Kantoni Vénissieux-Sud (frëngjisht: Canton de Vénissieux-Sud) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vénissieux. Ka sipërfaqe 6.3km2 dhe popullsi 28117 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vénissieux-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]