Kantoni Rillieux-la-Pape

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rillieux-la-Pape
Rillieux-la-Pape
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Rillieux-la-Pape
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 21,59 km2
Popullsia 35.615 banorë 2009
Dendësia 1.649,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6939

Kantoni Rillieux-la-Pape (frëngjisht: Canton de Rillieux-la-Pape) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rillieux-la-Pape. Ka sipërfaqe 21.59km2 dhe popullsi 35615 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rillieux-la-Pape aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]