Kantoni Décines-Charpieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Décines-Charpieu
Canton de Décines-Charpieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Décines-Charpieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 55,42 km2
Popullsia 47.020 banorë 2009
Dendësia 848,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6944

Kantoni Décines-Charpieu (frëngjisht: Canton de Décines-Charpieu) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Décines-Charpieu. Ka sipërfaqe 55.42km2 dhe popullsi 47020 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Décines-Charpieu aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]