Kantoni Lyon-XII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lyon-XII
Canton de Lyon-XII
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Lyon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 3,19 km2
Popullsia 34.071 banorë 1999
Dendësia 10.680,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6955

Kantoni Lyon-XII (frëngjisht: Canton de Lyon-XII) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lyon. Ka sipërfaqe 3.19km2 dhe popullsi 34071 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Lyon-XII aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]