Kantoni Lyon-XIII

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lyon-XIII
Canton de Lyon-XIII
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Lyon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 2,68 km2
Popullsia 22.851 banorë 1999
Dendësia 8.526,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6921

Kantoni Lyon-XIII (frëngjisht: Canton de Lyon-XIII) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lyon. Ka sipërfaqe 2.68km2 dhe popullsi 22851 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lyon-XIII aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]