Kantoni Saint-Symphorien-d'Ozon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Symphorien-d'Ozon
Saint-Symphorien-d'Ozon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Saint-Symphorien-d'Ozon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 123,59 km2
Popullsia 41.957 banorë 2009
Dendësia 339,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6938

Kantoni Saint-Symphorien-d'Ozon (frëngjisht: Canton de Saint-Symphorien-d'Ozon) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Symphorien-d'Ozon. Ka sipërfaqe 123.59km2 dhe popullsi 41957 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Symphorien-d'Ozon aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]