Kantoni Caluire-et-Cuire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Caluire-et-Cuire
Canton de Caluire-et-Cuire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Caluire-et-Cuire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 10,45 km2
Popullsia 41.149 banorë 2009
Dendësia 3.937,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6943

Kantoni Caluire-et-Cuire (frëngjisht: Canton de Caluire-et-Cuire) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caluire-et-Cuire. Ka sipërfaqe 10.45km2 dhe popullsi 41149 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caluire-et-Cuire aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]