Kantoni Meyzieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Meyzieu
Canton de Meyzieu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Meyzieu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 118,16 km2
Popullsia 54.817 banorë 2009
Dendësia 463,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6937

Kantoni Meyzieu (frëngjisht: Canton de Meyzieu) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meyzieu. Ka sipërfaqe 118.16km2 dhe popullsi 54817 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meyzieu aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]