Kantoni Sainte-Foy-lès-Lyon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Foy-lès-Lyon
Sainte-Foy-lès-Lyon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Arrondissement Lyon
Kryeqëndra Sainte-Foy-lès-Lyon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 8,65 km2
Popullsia 28.662 banorë 2009
Dendësia 3.313,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6950

Kantoni Sainte-Foy-lès-Lyon (frëngjisht: Canton de Sainte-Foy-lès-Lyon) është një kantondepartamentin Rhône, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Foy-lès-Lyon. Ka sipërfaqe 8.65km2 dhe popullsi 28662 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Foy-lès-Lyon aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]