Kantoni Saint-Barthélemy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Barthélemy
Canton de Saint-Barthélemy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Saint-Martin-Saint-Barthélemy
Kryeqëndra Saint-Barthélemy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 21 km2
Popullsia 6.852 banorë 1999
Dendësia 326,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97125

Kantoni Saint-Barthélemy (frëngjisht: Canton de Saint-Barthélemy) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Barthélemy. Ka sipërfaqe 21km2 dhe popullsi 6852 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Barthélemy aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]