Ndryshimi mes inspektimeve të "Çmimi i madh i Bahrainit 2006"

Jump to navigation Jump to search
v
WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006)
v (WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006))
== Gara ==
Që në rrethin e parë [[Fernando Alonso]] vendoset nga pozita e katërt në start në pozitën e dytë për ti bër shtypje pilotit gjerman të ekipit të ferrarit [[Michael Schumacher]]. Për një kohë garën e udhëhoqi dhe [[Giancarlo Fisichella]] gjersa në xhiron 21 pësoi dëmtime për ta lëshuar garën në tërësi.
 
 
[[Kimi Räikkönen]] nga pozita e fundit, e arritur në kualifikime, arriti të kalojë dhe të ngjitet në pozitë të lartë që në fund të kualifikohet si i treti në këtë garë pas [[Michael Schumacher]] i cili ishte zbritur në pozitën e dytë nga [[Fernando Alonso]] i cili nga kjo garë këtë sezon u nda si fitues.
 
== Shih edhe këtë ==
{{Stampa:F1 2006}}
 
== Lidhje të jashtme ==

Menyja e navigimit