Dallime mes rishikimeve të "Rexhep bej Mitrovica"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
| Emblema_përshkrim =
}}
'''Rexhep bej Mitrovica''' ([[Mitrovicë]], [[18 janar]] [[1888]] — [[Stamboll]], [[21 Maj|21 maj]] [[1967]])<ref>Pasho Baku: Enciklopedia universale e ilustruar. Shtëpia Botuese Bacchus, Tiranë, 2011, fq. 637</ref> ishte veprimtar i çështjes kombëtare, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]], nëpunës, ministër dhe kryeministër i [[Shqipëri]]së gjatë viteve 1943-1944.
 
== Jeta ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve