Xhaferr Ypi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Xhaferr Ypi.jpg

Xhaferr Ypi (Xhaferr Bej Ypi), shërbeu si Kryeministër i Shtetit Shqiptar gjatë periudhës Janar 1922 - 4 Dhjetor 1922.

Kontributet dhe Veprat[redakto | redakto tekstin burimor]

Politikë
Dipmomaci

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. Shqipëria: Kronologji - (Anglisht)