Stampa diskutim:Sistemi shtetëror i Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Sistemi shtetëror i Shqipërisë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

PROPOZIM[Redakto nëpërmjet kodit]

Propozoj riformatimin e kësaj stampe, me qëllim lehtësimin e leximit dhe një pasqyrim të drejtë të strukturës kushtetuese, me tre pushtete: ligjvënës, ekzekutiv dhe gjyqësor.

Një opsion është si më poshtë: