Zgatari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zgatar)
Jump to navigation Jump to search
Zgatar
Fshat
Vendndodhja
Zgatar is located in Kosova
Zgatar
Zgatar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Sharr
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Opojë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 7′ 45″ Veri

20° 42′ 51″ Lindje

Zgatar është një vendbanim në komunën e Sharrit, Kosovë. Fshati njihet një ndër fshatrat me të vjetër të Opojës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]