Bellacërka (Rahovec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bellacërka)
Shko te: navigacion, kërko
Bellacërkë
Fortesë
Fshat
Vendndodhja
Bellacërkë is located in Kosova
Bellacërkë
Bellacërkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Rahovec
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 343 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 24″ Veri

20° 35′ 44″ Lindje

Bellacërkë është një vendbanim në komunën e Rahovecit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fortesë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]