Kantoni Aubergenville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton d'Aubergenville)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Aubergenville
Canton d'Aubergenville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Arrondissement Mantes-la-Jolie
Kryeqëndra Aubergenville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 78,58 km2
Popullsia 32.116 banorë 1999
Dendësia 408,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7801
Kantoni Aubergenville – harta_foto

Kantoni Aubergenville (frëngjisht: Canton d'Aubergenville) është një kantondepartamentin Yvelines, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubergenville. Ka sipërfaqe 78.58km2 dhe popullsi 32116 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Aubergenville aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]