Demografia e Republikës së Maqedonisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Republika e Maqedonisë zë sipërfaqe rreth 25.713 km² dhe rreth 2 milion banorë.

Sipas regjistrimit të vitit 2002 në vend jetojnë :