Jump to content

Jesús Huerta de Soto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Jesús Huerta de Soto Ballester (Madrid, 23 dhjetor 1956) është një ekonomist spanjoll, eksponent i shkollës Austriake të ekonomisë dhe docent i ekonomisë politike në Rey Juan Carlos University në Madrid, Spanjë.[1][2][3]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pikëpamjet ekonomike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dekorata[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Publikime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Libra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Revista shkencore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Jesús Huerta de Soto listing, Faculty of Law and Social Sciences, Universidad Rey Juan Carlos 
  2. ^ "Faculty Members. Arkivuar 28 korrik 2013 tek Wayback Machine" Ludwig von Mises Institute.
  3. ^ Intervistë me Jesús Huerta de Soto Arkivuar 14 shtator 2014 tek Wayback Machine in The Austrian Economics Newsletter. (Summer 1997; Volume 17, Number 2.)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]