Kantoni Anglet-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Anglet-Nord
Canton d'Anglet-Nord
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Anglet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.130 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6442
Kantoni Anglet-Nord – harta_foto

Kantoni Anglet-Nord (frëngjisht: Canton d'Anglet-Nord) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Anglet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16130 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Anglet-Nord aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]