Kantoni Tardets-Sorholus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Tardets-Sorholus
Canton de Tardets-Sorholus
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Tardets-Sorholus
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 383 km2
Popullsia 3.096 banorë 2009
Dendësia 8,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6439
Kantoni Tardets-Sorholus – harta_foto

Kantoni Tardets-Sorholus (frëngjisht: Canton de Tardets-Sorholus) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Tardets-Sorholus. Ka sipërfaqe 383km2 dhe popullsi 3096 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Tardets-Sorholus aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Arnaud Villeneuve

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]