Kantoni Arudy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arudy
Canton d'Arudy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Arudy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 188 km2
Popullsia 7.077 banorë 2009
Dendësia 37,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6404
Kantoni Arudy – harta_foto

Kantoni Arudy (frëngjisht: Canton d'Arudy) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arudy. Ka sipërfaqe 188km2 dhe popullsi 7077 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arudy aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]