Kantoni La Bastide-Clairence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Bastide-Clairence
Canton de La Bastide-Clairence
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra La Bastide-Clairence
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 115 km2
Popullsia 7.202 banorë 2009
Dendësia 62,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6414
Kantoni La Bastide-Clairence – harta_foto

Kantoni La Bastide-Clairence (frëngjisht: Canton de La Bastide-Clairence) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Bastide-Clairence. Ka sipërfaqe 115km2 dhe popullsi 7202 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Bastide-Clairence aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]