Kantoni Navarrenx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Navarrenx
Canton de Navarrenx
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Navarrenx
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 170,91 km2
Popullsia 5.893 banorë 2009
Dendësia 34,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6424
Kantoni Navarrenx – harta_foto

Kantoni Navarrenx (frëngjisht: Canton de Navarrenx) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Navarrenx. Ka sipërfaqe 170.91km2 dhe popullsi 5893 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Navarrenx aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacques Pedehontaa

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]