Kantoni Arthez-de-Béarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arthez-de-Béarn
Canton d'Arthez-de-Béarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Arthez-de-Béarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180 km2
Popullsia 10.972 banorë 2009
Dendësia 60,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6403
Kantoni Arthez-de-Béarn – harta_foto

Kantoni Arthez-de-Béarn (frëngjisht: Canton d'Arthez-de-Béarn) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arthez-de-Béarn. Ka sipërfaqe 180km2 dhe popullsi 10972 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arthez-de-Béarn aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Garcia

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]