Kantoni Ustaritz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ustaritz
Canton d'Ustaritz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Ustaritz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173 km2
Popullsia 23.840 banorë 2009
Dendësia 137,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6441
Kantoni Ustaritz – harta_foto

Kantoni Ustaritz (frëngjisht: Canton d'Ustaritz) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ustaritz. Ka sipërfaqe 173km2 dhe popullsi 23840 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ustaritz aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]