Kantoni Sauveterre-de-Béarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sauveterre-de-Béarn
Canton de Sauveterre-de-Béarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Sauveterre-de-Béarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 142 km2
Popullsia 3.982 banorë 2009
Dendësia 28,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6438
Kantoni Sauveterre-de-Béarn – harta_foto

Kantoni Sauveterre-de-Béarn (frëngjisht: Canton de Sauveterre-de-Béarn) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sauveterre-de-Béarn. Ka sipërfaqe 142km2 dhe popullsi 3982 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sauveterre-de-Béarn aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]