Kantoni Arzacq-Arraziguet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Arzacq-Arraziguet
Canton d'Arzacq-Arraziguet
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Arzacq-Arraziguet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 187 km2
Popullsia 6.269 banorë 2009
Dendësia 33,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6405
Kantoni Arzacq-Arraziguet – harta_foto

Kantoni Arzacq-Arraziguet (frëngjisht: Canton d'Arzacq-Arraziguet) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Arzacq-Arraziguet. Ka sipërfaqe 187km2 dhe popullsi 6269 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Arzacq-Arraziguet aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Dupont

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]