Kantoni Lembeye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lembeye
Canton de Lembeye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Lembeye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 227 km2
Popullsia 5.195 banorë 2009
Dendësia 22,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6418
Kantoni Lembeye – harta_foto

Kantoni Lembeye (frëngjisht: Canton de Lembeye) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lembeye. Ka sipërfaqe 227km2 dhe popullsi 5195 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lembeye aktualisht përbëhet nga 31 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Chantre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]