Jump to content

Kantoni Pau-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pau-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.291

Kantoni Pau-Ouest (frëngjisht: Canton de Pau-Ouest) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pau. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15291 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pau-Ouest aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Natalie Francq

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]