Kantoni Morlaàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Morlaàs
Canton de Morlaàs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Pau
Kryeqëndra Morlaàs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 223 km2
Popullsia 21.703 banorë 2009
Dendësia 97,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6423
Kantoni Morlaàs – harta_foto

Kantoni Morlaàs (frëngjisht: Canton de Morlaàs) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Morlaàs. Ka sipërfaqe 223km2 dhe popullsi 21703 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Morlaàs aktualisht përbëhet nga 29 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]