Kantoni Laruns

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Laruns
Canton de Laruns
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Laruns
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 432 km2
Popullsia 3.117 banorë 2009
Dendësia 7,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6416
Kantoni Laruns – harta_foto

Kantoni Laruns (frëngjisht: Canton de Laruns) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laruns. Ka sipërfaqe 432km2 dhe popullsi 3117 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laruns aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - André Berdou

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]