Jump to content

Kantoni Monein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Monein
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.565

Kantoni Monein (frëngjisht: Canton de Monein) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Monein. Ka sipërfaqe 168.99km2 dhe popullsi 8565 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Monein aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yves Salanave-Pehe

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]