Kantoni Anglet-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Anglet-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.531

Kantoni Anglet-Sud (frëngjisht: Canton d'Anglet-Sud) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Anglet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21531 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Anglet-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]