Kantoni Aramits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aramits
Canton d'Aramits
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Aramits
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210 km2
Popullsia 3.212 banorë 2009
Dendësia 15,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6402
Kantoni Aramits – harta_foto

Kantoni Aramits (frëngjisht: Canton d'Aramits) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aramits. Ka sipërfaqe 210km2 dhe popullsi 3212 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aramits aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Claude Coste

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]