Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Est
Canton d'Oloron-Sainte-Marie-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kryeqëndra Oloron-Sainte-Marie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.362 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6427
Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Est – harta_foto

Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Est (frëngjisht: Canton d'Oloron-Sainte-Marie-Est) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Oloron-Sainte-Marie. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12362 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Oloron-Sainte-Marie-Est aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Pierre Domecq

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]