Kantoni Bayonne-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bayonne-Est
Canton de Bayonne-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Bayonne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 13.231 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6406
Kantoni Bayonne-Est – harta_foto

Kantoni Bayonne-Est (frëngjisht: Canton de Bayonne-Est) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bayonne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 13231 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bayonne-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]