Kantoni Saint-Pierre-d'Irube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Pierre-d'Irube
Canton de Saint-Pierre-d'Irube
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Arrondissement Bayonne
Kryeqëndra Saint-Pierre-d'Irube
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 71 km2
Popullsia 15.433 banorë 2009
Dendësia 217,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6452
Kantoni Saint-Pierre-d'Irube – harta_foto

Kantoni Saint-Pierre-d'Irube (frëngjisht: Canton de Saint-Pierre-d'Irube) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Pierre-d'Irube. Ka sipërfaqe 71km2 dhe popullsi 15433 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Pierre-d'Irube aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]